English

اخبار ما

hampayeh-ceo
۱۴ دی ۱۳۹۴

حضور مدیرعامل همپایه در نشست صنعتی‌سازی مسکن

بنا به گزارش سایت معمارنت نشست «صنعتی‌سازی مسکن» با حضور جمعی از فعالان این حوزه برگزار شد.
این نشست در راستای پژوهش صورت گرفته درباره موانع و چالش‌های صنعتی‌سازی در ایران برای تهیه سند جامع صنعتی‌‌سازی مسکن و به منظور تطبیق یافته‌ها با تجربیات فعالان این عرصه برگزار شد.
در ابتدای این نشست مهندس بهمنی درباره اهداف نشست و تحقیقات صورت گرفته در این زمینه به بحث پرداخت و محوریت نتایج تحقیقات را در ادغام بعضی نهاد ها و موسسات خلاصه کرد. همچنین وی در تکمیل توضیحاتش ادغام را به دو نوع عمودی و افقی تقسیم کرد که در ادغام افقی نهادها و مؤسساتی که در زمینه‌ای مشترک فعالیت دارند برای گسترش حوزه فعالیت خود با یکدیگر ادغام می‌شوند و ادغام عمودی نیز، اتحاد چند مؤسسه فعال در زمینه‌های مختلف است که برای کامل شدن چرخه فعالیت با یکدیگر ادغام می‌شوند.
در ادامه مهندس جلال صادقی از شرکت «همپایه»، ادغام افقی را به دلیل وجود موانع فرهنگی، ناممکن و کار تیمی را منوط به یک فرهنگ‌سازی اولیه در محیط کار دانست. اما ادغام عمودی را مفید و امکان‌پذیر ارزیابی کرد. به نظر ایشان اقدامات خوبی تاکنون انجام شده و کمبودها و موانع نیز جزء بلافصل هر شرایطی است که فعالان در آن کار می‌کنند و وظیفه آن‌ها رفع مشکلات و باز کردن راه آیندگان است. ایشان در ادامۀ مطالب خود با ذکر مثال‌هایی بر بهینه‌سازی فضای کسب و کار و دادن اختیار بیشتر به بخش خصوصی تأکید ویژه‌ای داشتند. همچنین بر اساس گفته‌های ایشان ساختار مناسب شرکتی در فعالیت‌های بخش خصوصی می‌تواند تا حد زیادی بر کارائی بخش خصوصی بیفزاید. بر اساس این توضیحات بخش خصوصی جدا از دولت می‌تواند به خودی خود شیوه‌های نوین ساخت و ساز و صرفه‌جویی در عوامل تولید را برای خود فراهم آورد.

پاسخ دهید