English

تعهدات

تعهدات شرکت همپایه

همپایه تعهد نسبت به سلامت، امنیت، محیط زیست و کیفیت را در راستای انجام مؤثر مأموریت خود برای رسیدن به جامعه‌ای پایدار، ضروری دانسته و این تعهدات را در تمام بخش‌های کار خود نهادینه کرده است.

کیفیت

اجرای سیستم مدیریت کیفیت (QMS) باعث کاهش هزینه‌های ناشی از عدم انطباق و عدم کیفیت کار، اعتماد بیشتر کارفرمایان و افزایش سهم بازار می‌گردد. این بدین معنی است که زمان، پول و سایر منابع صرف شده به صورت مؤثری مورد استفاده قرار گرفته‌اند. از این رو شرکت همپایه کیفیت ساخت و ساز و یکپارچگی پروژه‌های در دست اجرا را تضمین نموده و اطمینان می‌دهد که در تمامی پروژه‌ها با در اختیار داشتن مهارت‌های مدیریتی و فنی سطح بالا، نسبت به رعایت استانداردها و مشخصات فنی قابل اجرا پایبند خواهد بود.
هدف مدیریت شرکت، ارائه خدمات مؤثر و کارآمد جهت برآورده شدن انتظارات کارفرمایان محترم و همچنین تکمیل و اجرای پروژه‌ها در زمان و بودجه تعیین شده برای افزایش رضایتمندی ایشان می‌باشد. جهت رسیدن به این اهداف، شرکت خود را متعهد به اجرای موارد زیر می‌داند:

 • رعایت الزامات مشخص شده از طریق اجرای شیوه‌های کنترلی
 • آموزش آخرین دستور العمل‌های کنترل کیفیت مورد نیاز به ناظران و عوامل
 • اعمال تصحیحات به طور مداوم با تنظیم و جمع‌آوری اهداف قابل اندازه‌گیری
 • تهيه و اصلاح سيستم مديريت کيفيت
 • حصول اطمینان از در دسترس بودن منابع پروژه
 • حصول اطمینان از اینکه سیستم مدیریت قابلیت اجرای استانداردهای مورد نیاز را داشته و با الزامات و کیفیت مد نظر کارفرما هماهنگی دارد.
 • اجرای بازرسی و آزمایش‌های لازم که مورد تأیید مشاور و مدیریت پروژه قرار گرفته‌اند.
Quality

سلامت و امنیت

با توجه به این واقعیت که محیط‌های کاری حوزه ساخت و ساز به طور بالقوه جزء پُرخطرترین محیط‌های کاری است، ایمنی از اهمیت حیاتی برای همپایه برخوردار است. با این وجود همپایه معتقد است که با مدیریت و نظارت صحیح، کل این خطرات قابل مدیریت و پیشگیری می‌باشد.
بنابراین همپایه همواره در تلاش بوده است تا با رعایت اصول و استانداردهای ایمنی و ایجاد محیطی امن، احتمال بروز حوادث و مخاطرات را به حداقل ممکن رسانده و در صورت وقوع هر گونه حادثه، مراقبت‌های پس از آن را متعهدانه به عمل آورد.
همپایه کارکنان خود را بزرگترین سرمایه شرکت دانسته و در جهت تأمین امنیت آن‌ها از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند. همچنین با انجام اقدامات پیشگیرانه، امنیت را برای دیگر افراد مرتبط با محیط‌های کاری مانند رهگذران نیز تأمین می‌نماید.
برای دسترسی به چنین اهدافی همپایه اقدامات زیر را ضروری می‌داند:

 • طراحی، پیاده‌سازی و نظارت بر برنامه‌های ایمنی مطابق با نیازهای پروژه و تمامی قوانین، مقررات و استانداردهای اجرایی
 • تأمین تمامی تجهیزات ایمنی مورد نیاز برای کارکنان و محل کار آن‌ها
 • آموزش، همکاری و تعامل با تأمین‌کنندگان، کارکنان و مشتریان نسبت به افزایش اطلاع و آگاهی آنان از طرح‌های ایمنی و حصول اطمینان از درک وظایف و تعهداتشان نسبت به این مقوله
 • بررسی و بازبینی طرح‌ها و برنامه‌های ایمنی جهت بهبود مستمر آن‌ها
Health-and-Safety

محیط زیست

همپایه با شعار «زمین برای همه» (Earth For All) معتقد است که زمین و منابع محدود آن، تنها در انحصار ما انسان‌ها و نسل کنونی نیست بلکه باید به حق حیات تمام موجودات ساکن در این کره خاکی اعم از حیوانات و گیاهان و نیز نسل‌های آینده احترام گذاشت.
چنین دیدگاهی این الزام را به وجود می‌آورد که در حفظ و نگهداری زمین و منابع، محیط زیست و اکوسیستم آن نهایت تلاش خود را به عمل آوریم.
همپایه با تعهد به این رویکرد همواره در تلاش است تا با بهره‌گیری از روش‌های مختلف و نوآورانه در جهت حفاظت از محیط زیست و اکوسیستم گام بردارد و عملکردی فراتر از استانداردها و قوانین و مقررات داشته باشد.
در همین راستا همپایه بر تحقق موارد زیر تأکید دارد:

 • بهینه‌سازی مصرف انرژی و آب، هم در فرآیند انجام پروژه‌ها و هم در ساختمان‌های ساخته شده.
 • کاهش انتشار گازهای آلاینده مانند دی اکسید کربن در محیط با بکارگیری ماشین‌آلات و ابزارهای مناسب و تعمیر و نگهداری به موقع آن‌ها
 • کاهش حداکثری پسماندها و آلاینده‌های ناشی از انجام پروژه‌ها، جلوگیری از ورود آن‌ها به طبیعت و دفع صحیح آن‌ها

همپایه با تلاش در جهت تحقق این موارد و نیز تبادل نظر و همکاری با تأمین‌کنندگان، مشتریان و سایر ذی‌نفعان سعی دارد تا تأثیرات خود را بر طبیعت به حداقل برساند.

Environment

اجتماعی

همپایه حیات خود را وابسته به جامعه می‌داند. به همین دلیل نهایت سعی خود را می‌کند تا بتواند در حد توان در ارتقای زندگی اجتماعی فعال بوده و مسئولیت‌های خود را در این زمینه ایفا کند.
در مرحله‌ اول، مسئولیت اجتماعی کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این راستا همپایه همواره تلاش کرده است تا با مشارکت در پروژه‌هایی مانند ساخت ایستگاه‌های مترو، اماکن آموزشی، توسعه اماکن هنری- مذهبی و نیز قائل شدن اهمیت ویژه برای کیفیت پروژه‌ها، امنیت و سلامت نیروی کار و حمایت از محیط زیست، به کیفیت زندگی اجتماعی انسان‌ها در جامعه بیفزاید.
لازم به ذکر است که همپایه مسئولیت اجتماعی خود را تنها به این میزان خلاصه نکرده و در مواقع لزوم همراه و یاور اقشار جامعه بوده است. به عنوان مثال در زلزله بم و زلزله اهر، مدیران و نیروهای همپایه داوطلبانه در مراحل مختلف آواربرداری، اسکان موقت و بازسازی این شهرستان‌ها حضور فعال داشته‌اند. همپایه به داشتن نیروهایی با چنین روحیه مسئولیت‌پذیری به خود می‌بالد.

Social